ورود ثبت نام سبد خرید

نشر مصدق

به خاطر لی لا اثر «ابی گلاینز»

0تومان

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

« امی هارمون » روزنامه نگار و نویسنده برجسته آمریکایی است که تا کنون سیزده رمان به رشته تحریر درآورده و اکثر آنها جزء پرفروشترین کتاب های نشریات «یو اس ای تودی» و «نیویورک تایمز» بوده اند. آثار او در سرتاسر جهان به بیش از هجده زبان ترجمه و منتشر شده اند که از جمله آن¬ها می¬توان کتاب¬های «پرنده و شمشیر» و « یک آبی متفاوت» را نام برد.
کتاب «از خاک و خاکستر» اثری متفاوت از این نویسنده برجسته است که در آن می توان به معنای واقعی کلمه، در هم آمیختن و از نو متولد شدن را یافت. نام کتاب از حرفة خانوادگی شخصیت اصلی داستان که شیشه گری است گرفته شده و اشاره¬ای است به مواد سازندۀ شیشه و استعاره¬ای است از زیبایی‌ای‌ که از هیچ خلق می شود. تولدی دوباره از خاک (شن) و خاکستر.
داستان این کتاب حول حوادث جنگ جهانی دوم و اشغال ایتالیا به دست آلمان نازی می¬گذرد و موضوع اصلی آن مصائبی است که در اثر سیاست های پاکسازی نژادی هیتلر برسر یهودیان آمده و موجب دستگیری و مرگ بسیاری از آنها شده است، که در این میان «ایوا رسلی» و «آنجلو بیانکو»، شخصیت های اصلی داستان، حماسه ای از عشق و تلاش برای بقا می سازند. در واقع این داستان بیانگر تلاش های انسان های آزاده برای نجات جان بشریت است و به ما می گوید ارزش های بسیاری فراتر از نژاد، رنگ پوست، ملیت، زبان و مذهب وجود دارد که انسانها را به هم پیوند میدهد.
در بخشی از کتاب می خوانیم:
« اگرخدا، تنها خدای بعضی ها باشد که خدا نیست…هست؟ چه همه او را به یک نام بخوانند و چه نخوانند. من پدرم را «بابا» صدا می زنم. آنجلو از پدرش با لفظ «پاپا» نام می برد. اینکه چطور صدایش می کنیم چه اهمیتی دارد؟ اگر دعایمان خالصانه باشد، اگر عشق‌مان به او ما را به عشق‌ورزیدن، خدمت‌کردن، بخشیدن و انسان بهتری‌بودن رهنمون کند، چگونه دعا کردن‌مان چه اهمیتی دارد؟
اما به گمانم مهم باشد. متأسفانه، هست؛ زیرا که دعاهای من می توانست مرا به کشتن دهد.

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟